Nowa Forma Znicza

Polska jest jednym z trzech największych producentów i eksporterów zniczy na świecie. Mimo to dla współczesnego wzornictwa znicze nagrobne pozostają wciąż przedmiotami niewidzialnymi Brak też działań, które mogłyby wynikać z zaangażowania społecznego. Fundacja Projekt Starsi, która zajmuje się osobami w podeszłym wieku narażonymi na przemoc postanowiła zmienić tę sytuację. Na zlecenie Fundacji przeprowadziliśmy proces projektowy i serię badań konsumenckich oraz cykl prototypowania z uwzględnieniem zbieranych na drodze wywiadów jakościowych opinii.

Dzięki temu powstała nowa formy znicza, odpowiadającej potrzebom laicyzującego się społeczeństwa i osób szukających bardziej eleganckiej, minimalistycznej formy a zarazem wrażliwych na jego ekologiczny wymiar, rozumiany jako możliwość wielokrotnego użycia stał się początkiem drogi projektowej. Przez zaproszonego do współpracy projektanta ceramiki została przygotowana do finalna wersja do etapu PoC.