Dr hab. Maciej Konopka prof. ASP

Projektant. Od 25 lat wspólnik i dyrektor kreatywny
BRANDY DESIGN.

Wraz z zespołem zaprojektował wizerunki marek takich jak: Day Up, Cydr Lubelski, Stock Prestige, Czysta de Luxe, Dobra Kaloria, Polska Organizacja Turystyczna, Bona , Distillers Limited i wielu innych. Autor nazwy Orlen. Twórca opraw graficznych wystaw „Sztuka Wszędzie” Zachęta 2013, „Warszawa Warsze„ POLIN, „Bartoszewski” KPRM.

Wieloletni Członek Zarządu i Komisji Rewizyjnej STGU, SAR i Klubu Brand Design. Juror konkursów: STGU „Projekt Roku”i Polskiego Konkursu Reklamy KTR, Art of Packaging. Autor publikacji o projektowaniu m.in. w 2+3D, Visual Communications, Packaging Polska, Opakowania, OOH magazine, Przemysł Spożywczy. Od 14 lat prowadzi na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie Pracownię Projektowania Opakowań i Marek, gdzie wraz ze studentami projektuje między innymi opakowania dla misji lecącej na Marsa, opakowania na żywność z insektów czy mięso komórkowe.

Keynote speaker między innymi na kongresie PTBRIO. W 2019 członek jury Jutronauci odpowiedzialny za ecodesign.

Od 2020 Prezes Fundacji Brandy LAB zajmującej się propagowaniem, popularyzacją i wprowadzaniem na rynek zrównoważonego designu. Od 2023 roku członek PTBRIO.